516D226M050LL6AE3
Mfr.Part #
516D226M050LL6AE3
Description
CAP ALUM 22UF 20% 50V AXIAL
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Leakage Current :
0.033mA
Published :
Diameter :
6.3mm
Packaging :
Bulk
Tan Delta :
0.1
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ High Frequency :
170mA @ 10kHz
Size / Dimension :
0.248Diax0.472L 6.30mmx12.00mm
Voltage - Rated DC :
50V
ECCN Code :
EAR99
Number of Pins :
Through Hole
Height :
12mm
Capacitance :
22µF
Ripple Current :
85mA
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Ripple Current @ Low Frequency :
85mA @ 120Hz
Dielectric Material :
Aluminium
Datasheets
516D226M050LL6AE3
516D 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 85mA 0.248Diax0.472L 6.30mmx12.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can