515NCA49M1520BAG
Mfr.Part #
515NCA49M1520BAG
Description
XTAL OSC VCXO 49.1520MHZ CMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Rise Time-Max :
1.2ns
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Max) :
29mA
Frequency Stability :
±20ppm
Type :
VCXO
Operating Frequency :
49.152MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Symmetry-Max :
52/48%
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Control Voltage-Min :
0.33V
Series :
Si515
Control Voltage-Max :
2.97V
Linearity :
5%
Frequency :
49.152MHz