515NBA20M0000BAG
Mfr.Part #
515NBA20M0000BAG
Description
XTAL OSC VCXO 20.0000MHZ CMOS
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
20MHz
Frequency :
20MHz
Current - Supply (Max) :
29mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Base Resonator :
Crystal
Number of Terminations :
6
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Packaging :
Strip
Series :
Si515
Reach Compliance Code :
Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Output :
CMOS
Power Supplies :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
Qualification Status :
Not Qualified
Frequency Stability :
±20ppm
Datasheets
515NBA20M0000BAG
Skyworks Solutions, Inc. 515NBA20M0000BAG
515NBA20M0000BAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD