515NBB50M0000AAGR
Mfr.Part #
515NBB50M0000AAGR
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Symmetry-Max :
52/48%
Supply Voltage :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Frequency :
50MHz
Control Voltage-Max :
2.97V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Fall Time-Max :
1.2ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
29mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Base Resonator :
Crystal
Rise Time-Max :
1.2ns
JESD-609 Code :
e4
Reach Compliance Code :
Compliant
Factory Lead Time :
4 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
50MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Linearity :
5%
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Function :
Enable/Disable
Control Voltage-Min :
0.33V