515EDA50M0000AAG
Mfr.Part #
515EDA50M0000AAG
Description
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVPECL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Strip
Voltage - Supply :
2.5V
Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency :
50MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Power Supplies :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Operating Frequency :
50MHz
Current - Supply (Max) :
46mA
Datasheets
515EDA50M0000AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515EDA50M0000AAG
515EDA50M0000AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD