515EDA125M000AAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515EDA125M000AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
125MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Power Supplies :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
6
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Max) :
46mA
Output :
LVPECL
Series :
Si515
Qualification Status :
Not Qualified
Factory Lead Time :
6 Weeks
Type :
VCXO
Supply Voltage :
2.5V
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Frequency :
125MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
515EDA125M000AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515EDA125M000AAG
515EDA125M000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD