515BCA250M000BAGR
Mfr.Part #
515BCA250M000BAGR
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVDS
Manufacturer :
Silicon Labs
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Symmetry-Max :
52/48%
Fall Time-Max :
0.8ns
Control Voltage-Max :
2.97V
Frequency :
250MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Current - Supply (Max) :
26mA
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Factory Lead Time :
4 Weeks
Linearity :
5%
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Operating Frequency :
250MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
JESD-609 Code :
e4
Base Resonator :
Crystal
Control Voltage-Min :
0.33V
Supply Voltage :
3.3V
Rise Time-Max :
0.8ns
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm