515BCA10M0000AAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515BCA10M0000AAGR
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVDS
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
4 Weeks
JESD-609 Code :
e4
Operating Frequency :
10MHz
Control Voltage-Min :
0.33V
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
10MHz
Current - Supply (Max) :
26mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Type :
VCXO
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
52/48%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Series :
Si515
Rise Time-Max :
0.8ns
Reach Compliance Code :
Compliant
Control Voltage-Max :
2.97V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Output :
LVDS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Voltage - Supply :
3.3V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Linearity :
5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
3.3V