515ACAM614400AAGR
Mfr.Part #
515ACAM614400AAGR
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC VCXO 6.1440MHZ LVPECL
Manufacturer :
Silicon Labs
Frequency Stability :
±20ppm
Symmetry-Max :
52/48%
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
LVPECL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Control Voltage-Min :
0.33V
Voltage - Supply :
3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e4
Factory Lead Time :
4 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Linearity :
5%
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Current - Supply (Max) :
46mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Rise Time-Max :
0.565ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency :
6.144MHz
Control Voltage-Max :
2.97V
Fall Time-Max :
0.565ns
Reach Compliance Code :
Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Operating Frequency :
0.6144MHz