515AAA174M703BAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515AAA174M703BAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 174.7030MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Control Voltage-Min :
0.33V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Rise Time-Max :
0.565ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Output :
LVPECL
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Type :
VCXO
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Current - Supply (Max) :
46mA
Fall Time-Max :
0.565ns
Series :
Si515
Surface Mount :
yes
Function :
Enable/Disable
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Symmetry-Max :
52/48%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
JESD-609 Code :
e4
Reach Compliance Code :
Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
174.703MHz
Control Voltage-Max :
2.97V
Operating Frequency :
174.703MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Linearity :
5%
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Datasheets
515AAA174M703BAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515AAA174M703BAGR
515AAA174M703BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD