515ACA77M7600AAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515ACA77M7600AAGR
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Linearity :
5%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Fall Time-Max :
0.565ns
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
VCXO
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Control Voltage-Max :
2.97V
Symmetry-Max :
52/48%
Reach Compliance Code :
Compliant
Function :
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Current - Supply (Max) :
46mA
JESD-609 Code :
e4
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Frequency :
77.76MHz
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±20ppm
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Control Voltage-Min :
0.33V
Frequency :
77.76MHz
Rise Time-Max :
0.565ns
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
3.3V