501EAA48M0000CAG
Mfr.Part #
501EAA48M0000CAG
Description
OSC CMEMS 48.0000MHZ LVCMOS
Frequency Tolerance :
0.005%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Frequency :
48MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Strip
Number of Pins :
4
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
Load Capacitance :
15pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Supply :
1.7V~3.6V
Frequency :
48MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
Si501
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Max Duty Cycle :
55 %
Max Supply Current :
2.5mA
Operating Supply Voltage :
3.6V