501EAA48M0000BAF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
501EAA48M0000BAF
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC CMEMS 48.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Published :
Max Duty Cycle :
55 %
Voltage - Supply :
1.7V~3.6V
Operating Supply Voltage :
3.6V
Number of Pins :
4
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Strip
Series :
Si501
Type :
CMEMS®
Base Resonator :
MEMS
Max Supply Current :
2.5mA
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
48MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Output :
LVCMOS
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency Stability :
±50ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
15pF
Height :
889μm
Frequency Tolerance :
0.005%