4EA1000A0Z4BACUGI
Mfr.Part #
4EA1000A0Z4BACUGI
Package / Case
SMD/SMT
Description
MEMS OSC XO 2.5V 6SMD
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Mounting Feature :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Surface Mount :
yes
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-40°C
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
Load Capacitance :
15pF
Thickness :
900μm
Max Supply Current :
130mA
Frequency Stability :
50 PPM
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; TUBE; SELECTABLE O/P FREQUENCY
Min Supply Voltage :
2.375V
Supply Voltage :
2.5V
Number of Pins :
10
Max Supply Voltage :
2.625V
Package / Case :
SMD/SMT
HTS Code :
Operating Supply Voltage :
2.5V
Frequency :
200MHz
Pbfree Code :
yes
Width :
5mm
Number of Terminations :
6
Operating Frequency :
100MHz
Length :
7mm
Height :
889μm
ECCN Code :
EAR99
Output Low Current-Max :
8mA
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Oscillator Type :
LVDS
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
85°C