4EA1000A0Z4AACUGI
Mfr.Part #
4EA1000A0Z4AACUGI
Package / Case
SMD/SMT
Description
MEMS OSC XO 3.3V 6SMD
Pin Configurable/Selectable Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Low Current-Max :
8mA
Pbfree Code :
yes
Height :
889μm
Min Supply Voltage :
2.97V
Radiation Hardening :
No
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; TUBE; SELECTABLE O/P FREQUENCY
Surface Mount :
yes
Frequency :
200MHz
Max Supply Voltage :
3.63V
ECCN Code :
EAR99
Length :
7mm
Operating Frequency :
100MHz
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
10
Package / Case :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
85°C
Frequency Stability :
50 PPM
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
Number of Terminations :
6
Max Supply Current :
140mA
HTS Code :
Min Operating Temperature :
-40°C
Thickness :
900μm
Load Capacitance :
15pF
Published :
Mounting Feature :
Surface Mount
Width :
5mm
Operating Supply Voltage :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V