4609H-701-680/101L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4609H-701-680/101L
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
9-SIP
Datasheet
Download
Description
FILTER RC 68 OHM/100PF TH
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESD Protection :
No
Series :
700
Number of Pins :
9
Number of Capacitors :
8
Termination :
Pin
JESD-609 Code :
e1
Filter Order :
1st
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Terminal Shape :
Flat
Capacitance :
0.0001μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
50V
Resistance - Channel (Ω) :
68
Capacitor Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.902Lx0.150W 22.91mmx3.81mm
Pbfree Code :
yes
Base Part Number :
4609H
Type :
Low Pass
Number of Functions :
1
Number of Channels :
8
Height :
0.335 8.50mm
Tolerance :
5%
Number of RC Elements :
Values :
R = 68 Ω, C = 100pF
Number of Resistors :
Package / Case :
9-SIP
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitor Temperature Characteristics Code :
C0G
Published :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Terminal Pitch :
2.54mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
100Ohm