450TXW68MEFC16X30
Mfr.Part #
450TXW68MEFC16X30
Description
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL TH
Series :
TXW
Voltage - Rated :
450V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
12000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Capacitance :
68µF
Height Seated (Max) :
1.280 32.50mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Datasheets
450TXW68MEFC16X30
Rubycon 450TXW68MEFC16X30
TXW 68μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can