445W3XD30M00000
Mfr.Part #
445W3XD30M00000
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
Series :
445
Operating Frequency :
30MHz
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency Stability :
±15ppm
Additional Feature :
AT-CUT CRYSTAL; TAPE AND REEL
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30Ohm
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
0°C~50°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency :
30MHz