445W22B27M00000
Mfr.Part #
445W22B27M00000
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 13PF SMD
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Frequency :
27MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Mounting Type :
RoHS Compliant
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Load Capacitance :
13pF
Frequency :
27MHz
Surface Mount :
yes
Series :
445
Frequency Stability :
±20ppm
Published :
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
0°C~50°C