445W22A27M00000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
445W22A27M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
0°C~50°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Pbfree Code :
yes
Frequency Stability :
±20ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
27MHz
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e4
Drive Level :
10 µW
Type :
MHz Crystal
Factory Lead Time :
12 Weeks
Load Capacitance :
10pF
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm