445W3XA12M00000
Mfr.Part #
445W3XA12M00000
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
0°C~50°C
Frequency Tolerance :
±30ppm
Load Capacitance :
10pF
Additional Feature :
AT-CUT CRYSTAL; TAPE AND REEL
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
1 (Unlimited)
Drive Level :
10 µW
Frequency :
12MHz
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Frequency Stability :
±15ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Type :
MHz Crystal
Pbfree Code :
yes
Operating Frequency :
12MHz
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm