445W32F27M00000
Mfr.Part #
445W32F27M00000
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 24PF SMD
Crystals
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Drive Level :
10 µW
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Load Capacitance :
24pF
Frequency :
27MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Frequency Tolerance :
±30ppm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Operating Frequency :
27MHz
Operating Temperature :
0°C~50°C
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Frequency Stability :
±20ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm