445W31E20M00000
Mfr.Part #
445W31E20M00000
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Operating Frequency :
20MHz
Load Capacitance :
20pF
JESD-609 Code :
e4
RoHS Status :
RoHS Compliant
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Published :
Frequency Tolerance :
±30ppm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±10ppm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency :
20MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Operating Temperature :
0°C~50°C