445W31A24M00000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
445W31A24M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
HTS Code :
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e4
Drive Level :
10 µW
Operating Temperature :
0°C~50°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
MHz Crystal
Series :
445
Load Capacitance :
10pF
Operating Frequency :
24MHz
Operating Mode :
Fundamental
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Surface Mount :
yes
Frequency Tolerance :
±30ppm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency :
24MHz