445W2XK27M00000
Mfr.Part #
445W2XK27M00000
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
Frequency Stability :
±15ppm
Pbfree Code :
RoHS Compliant
Published :
HTS Code :
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Mounting Type :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Operating Frequency :
27MHz
Operating Mode :
Fundamental
JESD-609 Code :
e4
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Load Capacitance :
8pF
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Frequency :
27MHz
Series :
445
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
0°C~50°C
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm