445W23F27M00000
Mfr.Part #
445W23F27M00000
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 24PF SMD
445
Frequency Tolerance :
±20ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Package / Case :
2-SMD, No Lead
JESD-609 Code :
e4
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
HTS Code :
Operating Temperature :
0°C~50°C
Frequency :
27MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Pbfree Code :
Load Capacitance :
24pF
Operating Frequency :
27MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm