445W22E27M00000
Mfr.Part #
445W22E27M00000
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 20PF SMD
RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e4
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Load Capacitance :
20pF
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±20ppm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Operating Frequency :
27MHz
Frequency :
27MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm