403I35E48M00000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
403I35E48M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Pbfree Code :
yes
Series :
403
Drive Level :
10 µW
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
48MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
MHz Crystal
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Tolerance :
±30ppm
Load Capacitance :
20pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Frequency :
48MHz
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C~85°C
HTS Code :
Published :
Frequency Stability :
±50ppm
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm