403I23D25M00000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
403I23D25M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Published :
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Series :
403
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.75 (mm)/L0.126XB0.098XH0.03 (inch)
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e4
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
25MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
25MHz
Type :
MHz Crystal
Drive Level :
10 µW
Frequency Tolerance :
±20ppm
Surface Mount :
yes
Load Capacitance :
18pF
Frequency Stability :
±30ppm