403I35D48M00000
Mfr.Part #
403I35D48M00000
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 18PF SMD
Frequency :
48MHz
Frequency Stability :
±50ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency Tolerance :
±30ppm
403
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Drive Level :
10 µW
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.75 (mm)/L0.126XB0.098XH0.03 (inch)
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
18pF
JESD-609 Code :
e4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
MHz Crystal
Operating Frequency :
48MHz