403I35D27M00000
Mfr.Part #
403I35D27M00000
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Mode :
Fundamental
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
4-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Frequency :
27MHz
Operating Frequency :
27MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Load Capacitance :
18pF
Additional Feature :
AT CUT; TAPE AND REEL
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Frequency Tolerance :
±30ppm