403I35D19M66080
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
403I35D19M66080
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 19.6608MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.75 (mm)/L0.126XB0.098XH0.03 (inch)
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Surface Mount :
yes
HTS Code :
Frequency :
19.6608MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Mode :
Fundamental
Type :
MHz Crystal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Load Capacitance :
18pF
Drive Level :
10 µW
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Published :
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
403
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Frequency :
19.6608MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C