345LB3C1250T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
345LB3C1250T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Surface Mount :
yes
Frequency :
125MHz
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
80mA
Factory Lead Time :
15 Weeks
Function :
Enable/Disable
Output :
LVPECL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Frequency :
125MHz
Linearity :
10%
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Supply :
3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Published :
Series :
345
Symmetry-Max :
55/45%
Type :
VCXO
Rise Time-Max :
1ns
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Supply Voltage :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Pbfree Code :
yes
Control Voltage-Max :
3.3V
Frequency Stability :
±50ppm