2PLB1LB-048
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2PLB1LB-048
Manufacturer
Altech Corporation
Description
PILOT LIGHT LED 22 MM WHITE 48V
Manufacturer :
Altech Corporation
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lamp Color :
White
Voltage :
48V
Panel Cutout Shape :
Round
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lens Size :
28.00mm Dia
Factory Lead Time :
10 Weeks
Ratings :
AC/DC
Ingress Protection :
IP65, NEMA 4X, 12
Type :
LED
Lens Style :
Round with Flat Top
Panel Cutout Dimensions :
0.87 (22.00mm)
Datasheets
2PLB1LB-048
Introducing Altech Corporation 2PLB1LB-048 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:48V, Type:LED, 2PLB1LB-048 pinout, 2PLB1LB-048 datasheet PDF, 2PLB1LB-048 amp .Beyond Altech Corporation 2PLB1LB-048 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.