1C10X7R333K050B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1C10X7R333K050B
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
Monolythic®, 1C10
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Lead Style :
Straight
Depth :
3.175mm
Length :
5.08mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
2.54mm
Package / Case :
Radial
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
0.033µF
Voltage :
100V
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.250 6.35mm
Dielectric :
X7R
Termination :
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
1C10X7R333K050B
Introducing Ceramic Capacitors Vishay 1C10X7R333K050B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial, Mounting Type:Through Hole, Voltage:100V, Operating Temperature:-55°C~125°C, 1C10X7R333K050B pinout, 1C10X7R333K050B datasheet PDF, 1C10X7R333K050B amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay 1C10X7R333K050B ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay 1C10X7R333K050B
Monolythic®, 1C10 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Through Hole Radial