1C10C0G102J050R
Mfr.Part #
1C10C0G102J050R
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 RAD
Tolerance :
±5%
Lead Pitch :
2.54mm
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.250 6.35mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
1000pF
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
1C10C0G102J050R
Vishay 1C10C0G102J050R
Monolythic®, 1C10 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Through Hole Radial