1C10C0G100J050R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1C10C0G100J050R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height Seated (Max) :
0.250 6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
Mounting Type :
Through Hole
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated :
50V
Series :
Monolythic®, 1C10
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Capacitance :
10pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Termination :
Lead Style :
Straight
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Lead Pitch :
2.54mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1C10C0G100J050R
Vishay 1C10C0G100J050R
Monolythic®, 1C10 10pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Through Hole Radial