1C10C0G101J050R
Mfr.Part #
1C10C0G101J050R
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.250 6.35mm
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Pitch :
2.54mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Datasheets
1C10C0G101J050R
Vishay 1C10C0G101J050R
Monolythic®, 1C10 100pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Through Hole Radial