1C10C0G330J050B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1C10C0G330J050B
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Height :
3.175mm
Lead Pitch :
2.54mm
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
5.08mm
Number of Pins :
2
Mounting Type :
Through Hole
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Termination :
Series :
Monolythic®, 1C10
Depth :
3.175mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Diameter :
508 µm
REACH SVHC :
Unknown
Capacitance :
33pF
Length :
6.35mm
Lead Style :
Straight
Height Seated (Max) :
0.250 6.35mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
1C10C0G330J050B
Vishay 1C10C0G330J050B
Monolythic®, 1C10 33pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Through Hole Radial