1812B824M250CT
Mfr.Part #
1812B824M250CT
Description
MLCC 0.82UF 25V X7R 1812
Temperature Coefficient :
15%
Voltage Rating (DC) :
25 V
Series :
SIZE(GENERAL)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height :
1.25
Tolerance :
20 %
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Negative Tolerance :
20
Voltage - Rated :
25V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25 V
Capacitance :
820 nF
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
RoHS :
Non-Compliant
Datasheets
1812B824M250CT
SIZE GENERAL CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 820nF