1812-100J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812-100J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10NH 1.23A 100MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Current Rating (Amps) :
1.23A
Case Code (Imperial) :
Material - Core :
Phenolic
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.2004mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
1.23A
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
3.4mm
Radiation Hardening :
No
Max DC Current :
1.23A
Q Factor :
40
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Shielding :
Unshielded
Case Code (Metric) :
Series :
Width :
3.2004mm
Q @ Freq :
40 @ 50MHz
Inductance :
10nH
Max Operating Temperature :
125°C
Test Frequency :
50MHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±5%
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Package / Case :
2-SMD
Frequency - Self Resonant :
1GHz
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Height :
3.4mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Datasheets
1812-100J
API Delevan 1812-100J
1812-100J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD