1812B823M501CT
Mfr.Part #
1812B823M501CT
Description
MLCC 0.082UF 500V X7R 1812
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
20 %
yes
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Positive Tolerance :
20
Reach Compliance Code :
Compliant
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Walsin
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500 V
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
15%
Ratings :
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
0.082uF
Datasheets
1812B823M501CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 0.082uF