1812B224K500CT
Mfr.Part #
1812B224K500CT
Description
MLCC 0.22UF 50V X7R 1812
TR, PLASTIC, 7 INCH
Rad Hardened :
No
Packaging :
Tape and Reel
Temperature Coefficient :
15%
Tolerance (+ or -) :
10%
Negative Tolerance :
10
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Capacitance :
220000 pF
Temperature Characteristics Code :
X7R
Product Length (mm) :
Failure Rate :
Not Required
Number of Terminals :
2
Mounting Style :
Surface Mount
Tolerance :
10%
Size Code :
Positive Tolerance :
Product Diameter (mm) :
Not Required mm
Brand :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage :
50VDC