1812B222M631CT
Mfr.Part #
1812B222M631CT
Description
MLCC 2200PF 630V X7R 1812
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Voltage Rating (DC) :
630 V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630 V
Lead Style :
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Negative Tolerance :
20
Temperature Coefficient :
15%
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
3.2
Package :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.0022uF
Tolerance :
20 %
HTS Code :
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C