10TCE330M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10TCE330M
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Life (Hours) :
1000 hours
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
10V
Series :
POSCAP™ TC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Case Code (Imperial) :
2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Type :
Molded
Mounting Type :
Surface Mount
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Capacitance :
330µF
REACH SVHC :
Unknown
Number of Terminations :
2
Feature :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
D4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C