10TCE220MIL
Mfr.Part #
10TCE220MIL
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
10V
REACH SVHC :
Unknown
Series :
POSCAP™ TC
Capacitance :
220μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18mOhm @ 100kHz
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Surface Mount
Life (Hours) :
1000 hours
Operating Temperature :
-55°C~125°C
GENERAL PURPOSE
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
D3L
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm