10SVP330M
Mfr.Part #
10SVP330M
Description
CAP ALUM POLY 330UF 20% 10V SMD
Leakage Current :
660μA
OS-CON™, SVP
Size Code :
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17mOhm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Height :
11.9mm
Dissipation Factor :
15 %
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
10V
Diameter :
8mm
Width :
8.3mm
Tan Delta :
0.15
Ripple Current @ High Frequency :
3.95A @ 100kHz
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Ripple Current (AC) :
3.95A
Tolerance :
±20%
Voltage :
10V
Ripple Current @ Low Frequency :
197.5mA @ 120Hz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Ripple Current :
3.95A
Capacitance :
330µF
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Number of Pins :
12
Datasheets
10SVP330M
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 10SVP330M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10V, Operating Temperature:-55°C~105°C, Number of Terminations:2, Package / Case:Radial, Can - SMD, Number of Pins:12, Type:Polymer, Mounting Type:Surface Mount, 10SVP330M pinout, 10SVP330M datasheet PDF, 10SVP330M amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 10SVP330M ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic 10SVP330M
330μF ±20% Radial, Can - SMD 0.472 12.00mm Cut Tape (CT) 17mOhm OS-CON™, SVP Surface Mount Polymer General Purpose