10HPSNS1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10HPSNS1
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
10HPSNS1=F8498
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Mounting Style :
Panel Mount
Switch Function :
Switched
Packaging :
Bulk
RoHS :
Details
Width :
34 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Compliance :
UR, ENEC
Product :
Inlets
Features :
High Protection Power Entry Module, 2 MOOP
Height :
60.5 mm
Length :
43.6 mm
Current Rating :
10 A
Termination Style :
Solder
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Datasheets
10HPSNS1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD