10HPEGD1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10HPEGD1
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
10HPEGD1=F8486
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Width :
43.6 mm
Length :
52 mm
Packaging :
Bulk
Voltage Rating :
125 VAC, 250 VAC
RoHS :
Details
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Compliance :
UR, ENEC
Product :
Inlets
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Termination Style :
Solder
Features :
High Protection Power Entry Module, 2 MOOP
Switch Function :
Switched
Height :
60.5 mm
Current Rating :
10 A
Mounting Style :
Panel Mount
Datasheets
10HPEGD1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD