10HPSND1
Mfr.Part #
10HPSND1
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
10HPSND1=F8494
Stock
18
In Stock :
18
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Length :
43.6 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Height :
60.5 mm
Packaging :
Bulk
Termination Style :
Solder
Current Rating :
10 A
RoHS :
Details
Width :
34 mm
Features :
High Protection Power Entry Module, 2 MOOP
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Style :
Panel Mount
Switch Function :
Switched
Compliance :
UR, ENEC
Product :
Inlets
Datasheets
10HPSND1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD